Message Us

Vállalkozás okosan

Hiánypótló írások üzleti tervezésről. Vállalkozói pénzügyekről, árképzésről, adózásról. Elmondjuk, ötletedet hogyan váltsd forintokra. Minden a fenti témákról, amire vállalkozásodnak szüksége van. Érthetően, emberi nyelven. Hívj bátran a 0620-413-1281 számon, vagy írj a vallalkozas@vallalkozas-okosan.hu címre!

Igen, szeretném, hogy ötletemből forint legyen!

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy megtudd, hogyan! Tervezzük, és csináljuk meg együtt üzletedet!

Vállalkozásodról írok érthetően és szórakoztatóan. 


Vállalkozás okosan a Facebookon

Utolsó kommentek:

2022.07.28. 17:58:16

Üdv,
Az első táblázatban a Kft. alatt az osztalék után fizetendő adó (98.484 Ft) milyen számítással jött ki?
Választ előre is köszönöm!

Bejegyzés: Mítoszok helyett tények: KATA, vagy KFT.?

prosequor · http://www.vallalkozas-okosan.blog.hu 2021.01.25. 00:48:27

@geegee: köszönjük, örülök, úgy érzem, a szórakoztatás mellett némi hasznos infó is átment :)

Ami a 10. pontot illeti: tárgyi eszköz elszámolása kb, mindenhol így van, nevezetesen nem feltétlen lehet egy összegben, azonnal elszámolni, hanem csak arányosítva. Ez a szabályozás azóta sem változott.

Bejegyzés: 33 kérdés, amit soha ne tegyél fel könyvelődnek!

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2021.01.07. 23:49:00

Jó kis szórakoztató írás.Egész biztosan lehetne a másik oldalról is összeszerkeszteni egy ilyesmit.
Én csak egyet szeretnék kérdezni a poszt-tolótól: a 10-es pontnál a laptop elszámolása, az mért alakul így?
Ha nekem tényleg szükségem van a tevékenységemhez egy laptopra, mert mondjuk neten keresztül nyújtok támogatást az ügyfeleimnek, akik bárhol, bármikor rám telefonálhatnak; és az előző laptopom teszem azt, besz@rt végleg és vennék egy újat, akkor tényleg csak ilyen 2-3%-ot lehet elszámolni a vételárból??
Mert akkor Magyarország még mindig nem az a hely, ahol érdemes vállalkozást indítani...
Bár, miel ez a poszt is már lassan 2 éves, lehet, hogy ez is idejétmúlt szabályozás...?

Bejegyzés: 33 kérdés, amit soha ne tegyél fel könyvelődnek!

rmgm 2020.03.27. 14:50:48

Szerintem a "pénzáramlás", vagy csak lazán "pénzáram" egy elég jó magyar kifejezés. Persze a cashflow jobban tetszik nekem is, de azért azt nem állítanám, hogy nincs rá jó magyar kifejezés.

"Nettó árbevételed így 15,8 forint, nettó költséged pedig 7,9 forint. Így adózás előtti nyereséged a kettő különbözete, 7,6 forint."
Nekem nem jön ki a matek. Az a 7,6 forint profit vagy 7,9 valójában, vagy hiányzik a példából még valami, amivel számolni illene. Valószínű elírás, mert a későbbiekben beszúrt képen már jól látszik a 7,9 profit. A szövegben itt ott még a hibás 7,6 szerepel.

A beszúrt cashflow táblázat és az alatta lévő szövegben van egy pici inkonzisztencia, a sorok száma helyenként elcsúszott a képen láthatóhoz képest.

Köszönöm szépen ezt az írást. Újabban vállalatértékeléssel ismerkedem zéró közgáz háttérrel, és ezek a példák sokat segítettek a megértésben.
Számomra a tanulság, hogy egy eredménykimutatás szart sem ér egy vállalat értékelésénél. Hiányos, ebből fakadóan "fiktív" adatokra nem lehet megbízhatóan döntést építeni.
Bár ez az amortizáció és a mindenféle egyéb leírások/elhalasztások még ködösek számomra, de majd idővel ez is biztos helyre kerül. :)

Bejegyzés: Így mehetsz tönkre, ha nyereséges vagy - a cash-flow készítés gyakorlati szerepe

Szianita · http://www.vallalkozas-okosan.hu/ 2019.12.14. 06:56:22

Ebben a bejegyzésben találsz segítséget, hogyan kell regisztrálni online a nav rendszerébe és hogyan kell bevarázsolni a számlázóprogamba. www.vallalkozas-okosan.hu/online_szamla

Bejegyzés: Kata 2020 – így kerüld el, hogy jövőre 40%-kal kevesebbet keress!

Szianita · http://www.vallalkozas-okosan.hu/ 2019.12.14. 06:49:06

Nem szavazták meg szerencsére. De azt beharangozták, hogy 2020. második felében kidolgozzák, hogyan tovább, és várhatóan 2021-től lesznek jelentősebb változások. Viszont a számlák online jelentése a katásokra is vonatkozik 2020. július 1-től. Azt megszavazták.

Bejegyzés: Kata 2020 – így kerüld el, hogy jövőre 40%-kal kevesebbet keress!

lajthabalazs · https://google.com 2019.05.21. 07:09:27

Egy technikai kérdésem lenne: azt olvastam, hogy az egyéni vállalkozó aki megszűnteti a KATA-t, a következő naptári év végéig nem választhatja a KATA-t.
Mi a helyzet, ha az egyéni válallkozó egy KFT-t alapít azután, hogy megszűntette a KATA-s egyéni vállalkozói státuszát? Választhatja az a KFT a KATA-t mint adózási formát?

Bejegyzés: Mítoszok helyett tények: KATA, vagy KFT.?

Nick-son 2019.04.02. 08:37:41

Azért a könyvelőkkel kapcsolatban is vannak negatív tapasztalatok.

A tavalyi évre - nem az olcsók közül - megbízott könyvelő iroda szó szerint egyetlen bevallást nem tudott beadni hibátlanul. Amikor kiderül az újabb hiba lapítanak. 3 hónapig javították a tavalyi áfa bevallásokat...

Azt gondolom a vállalkozóknak kötelező! elsajátítani a könyvelés alapismereteit, mert aki nem tudja ellenőrizni a könyvelőt az a vakszerencsére bízza magát.

A másik, hogy a könyvelő - sajnos tíz éves tapasztalat 3 könyvelővel - nem feltétlen azt a tanácsot adja ami a vállalkozásnak jó, hanem első körben a saját pénztárcáját nézi. Lehet-e többet kérni ha valamit valamilyen irányban változtatunk, lehet-e valamilyen munkát megspórolni és a legfontosabb, hogy a saját informatikai rendszerét, szoftvereit ne kelljen fejleszteni - pénzért végképp ne, de ha nem igényel ráfordítást akkor se, nehogy valami fejlődés csökkentse az elvégzendő munka mennyiségét, vagy bármi bonyodalmat okozzon.

Nagyon, nagyon lassan fejlődik ez a kultúra.

Bejegyzés: 33 kérdés, amit soha ne tegyél fel könyvelődnek!

Nick-son 2018.10.10. 11:32:03

Azt is hozzá kell tenni, hogy a valóságban az adminisztráció túl van bonyolítva.

10 éve vállalkozok. Nem havi 5, hanem inkább 100 körüli összeget fizettem könyvelőknek, még 100% -ban elégedett nem voltam. Még ebben az árkategóriában is sok a hiba, a jajj nem működött a könyvelőprogram, bocs összeomlott a komplett számítógépes rendszerünk, most elhavaztunk, máskor meg véletlen rossz számokat küldtünk, mert a másik cég cuccaiból másoltuk ctrl+C ctrl-V -vel stb. 3 különböző könyvelő, könyvelő céggel van tapasztalatom és még nem volt olyan amelyiknek nem tudtam újat mondani. 2 NAV vizsgálat, másodiknál magam képviseltem magam.

Azt mondom az egész adózás egy szándékosan túlbonyolított rendszerben van működtetve. Keresd meg, számítsd ki, valld be, fizesd be, közben az állam mossa kezeit, ő aztán semmiben nem segít. Minden a te dolgod, mindent te fizetsz és bármiben ha tévedsz akkor is te fizetsz.

Kezdve ott, hogy a mai informatikai rendszerek birtokában nem lehet egy számlaszámra elutalni az összes járulékot...

Amikor NAV számlázó van. Kisvállalkozó feltölti maszkoltan a bejövő számláit és a NAV programja látva minden számlát és adatot ki kellene köpjön egy számot amit el kell utalni. Itt kellene tartani. A vállalkozó meg csinálhatná a dolgát.

Mindamellett mégis azt mondom aki kezdő vállalkozó az mindenképp menjen könyvelőhöz. Viszont mellette kerüljön képbe amennyire csak lehet, mert a könyvelő se mindenható hiába van kifizetve az ára. Tanulja meg a vállalkozó egész pontosan mit csinál a könyvelő, hogy tudja ellenőrizni. Szinte olyan színvonalon, hogy maga is tudja megcsinálni. Nem kell megcsinálnia, csak tudja.

Bejegyzés: 5 ok, amiért katásnak nem kell könyvelő (vagy mégis)

prosequor · http://www.vallalkozas-okosan.blog.hu 2018.07.22. 23:59:31

Több lehetséges út van. Ügyfélkör szegmentálása, ki az, aki lenyel egy áremelést. A többletprofitból pl. tudsz automatizálni, így időd szebedul fel, amit eladhatsz, ha akarsz.

Ha mindenképp alkalmazottban gondolkozol, lesz egy átmeneti időszak, amíg kb. annyi ügyfelet tudtok kiszolgálni, ami eleinte csakkitermeli az ő fizetését, majd ha jön még ügyfél, hasznot is hoz.

Az is járható út, alvállalkozó partnereket keresel. A munkát ők végzik el, te pedig úgy árazod be, hogy ráteszel némi projektmenedzsment díjat, meg nyilván az alvállalkozó megspórolja az ügyfélszerzés költségét, ez részben, vagy egészben szintén a te profitod lehet.

Bejegyzés: Üzleti tervezés: így fejleszd nyereségesre vállalkozásodat – 15 lépés, amivel eléred, hogy bármikor leugorhass az Adriára vitorlázni, II. rész

Bórembukkk 2018.07.21. 13:26:19

Érdekes és jól összefoglalt cikk. Kérdés, szolgáltatás esetében mivel érdemes kalkulálni. Pont most vagyok a matekozási fázisban, merre tovább. Ugye egyszemélyes vállalkozás esetén van egy határ, amit felett már nem tud az ember újabb munkát vállalni, ilyenkor vagy árat emel, vagy felvesz valakit, kiszervezi a munkát, vagy mindkettő. :) Itt hogyan és mivel lenne érdemes számolni.

Bejegyzés: Üzleti tervezés: így fejleszd nyereségesre vállalkozásodat – 15 lépés, amivel eléred, hogy bármikor leugorhass az Adriára vitorlázni, II. rész

Jamypokk 2015.01.04. 10:56:35

Jó napot!

KATA-s egyéni vállalkozóit szeretnék kiváltani kereskedelmi tevékenységre, alanyi ÁFA-mentességgel. Ilyenkor nekem is pl. egy nagykerből ÁFA nélkül adnak el (jelezvén, hogy kis adózó vagyok), vagy ki kell fizessem az ÁFÁ-t is, de én már anélkül adom tovább az árut?!?

Bejegyzés: Áfa, nettó árbevétel, bruttó költség

ogreblog · http://ogre.blog.hu/ 2014.07.18. 08:34:22

Szia Anita!
Kicsit nyelvtannáci leszek.
Az optimálisnak nincs fokozata.
Ha szeretnél konkrét olvasottsági visszajelzést kapni a blogon megjelent cikkek sikeréről, használj töréspontot minden bejegyzésnél, és a teljes cikket továbblépéssel olvashassák a látogatók.
Üdv.:
Ogre

Bejegyzés: Vállalkozás indítás - érthetően

Na Ez Az 2014.06.24. 11:41:35

A kibocsájtó részéről valamilyen - utólag is ellenőrizhető -hitelesítés szükséges, mert a befogadó elég könnyen tudja módosítani a kapott számlát, amit ránézésre - pláne kinyomtatás után - nem is lehet észrevenni.

Bejegyzés: Elektronikus számla pdf-ben

madaritunde 2014.05.29. 10:26:26

Szeretném megkérdezni ha kezdő egyéni vállalkozót 05.23.-i dátummal igazolt vissza az APEH, akkor a KATA hogy alakul erre az időszakra kell-e fizetni. Ilyenkor 8 napon belűl kell beküldeni a szükséges lejelentéseket?
Köszönöm a választ.

Bejegyzés: Vállalkozói alapismeretek - vállalkozói képzés - Vállalkozás Okosan

2014.04.30. 03:48:31

ha vállalkozóként a lehető legjobb tudásunk szerint megpróbálunk előrelátó módon működni, az valószínűleg igen.
Válasz erre
Ahhoz nem kell több oldalas terveket írogatni.
Egyébként nekem is volt A,B,C és még ZS tervem is és még sem tudtam használni egyiket sem.Annyira rövid idő állt rendelkezésre.

Bejegyzés: Van egy üzleti ötletem. Tényleg jó?
süti beállítások módosítása